Przeszczep głowy.

Postęp w medycynie, informacje o ciekawych publikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Marcel
gaduła
Posty: 517
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Przeszczep głowy.

Post autor: Marcel » 26 lut 2015, 19:43

"Człowiek, któremu zostanie przeszczepiona głowa, po operacji przez trzy-cztery dni ma być utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. W tym czasie rdzeń kręgowy łączący jego głowę z ciałem dawcy ma być stymulowany impulsami elektrycznymi. Po roku licznych zabiegów rehabilitacyjnych pacjent z nowym ciałem będzie w stanie samodzielnie się poruszać – twierdzi prof. Canavero"

Cały artykuł tutaj:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title ... omosc.html
Pozdrawiam-Marcel

Awatar użytkownika
baro91
gaduła
Posty: 264
Rejestracja: 01 lip 2014, 19:50

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: baro91 » 26 lut 2015, 22:47

Włos się na głowie jeży.... Chciałbym chodzic byc sprawny jak kazdy.. tylko jak pomysle o tych operacjach i tym wszystkim to bardziej sie boje niz swojej niepełnosprawnosci....

lukasz1988r2009
papla
Posty: 145
Rejestracja: 05 mar 2011, 11:47

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: lukasz1988r2009 » 27 lut 2015, 13:41

rdzenia naprawic nie potrafia a glowe przeszczepia i rdzen polacza to jakas kpina ludzie w co wy wierzycie ten lekarz sie nacpal a jak nie to niebawem i my staniemy na nogi

Marcel
gaduła
Posty: 517
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: Marcel » 27 lut 2015, 19:02

Ja bym dał sobie głowę przeszczepić do innego ciała. Pod warunkiem, że już wszystko opanują i rdzeń się zregeneruje :P
Pozdrawiam-Marcel

Marcel
gaduła
Posty: 517
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: Marcel » 09 kwie 2015, 17:09

To będzie najważniejsze wydarzenie od czasu lądowania na księżycu.
http://wyborcza.pl/1,75400,17724909.html#MTstream
Pozdrawiam-Marcel

Hartu
gawędziarz
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2011, 08:31

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: Hartu » 13 kwie 2015, 09:41

Życzę im powodzenia z rdzeniem... : )

janusz84
gaduła
Posty: 614
Rejestracja: 20 sie 2014, 22:31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie. DK 80.
Kontakt:

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: janusz84 » 13 kwie 2015, 11:57

Ten informatyk już ma coś z głową wypisując takie rzeczy , co będzie po przeszczepie wole nie myśleć ,odległa sprawa, ale ma prawo to jego życie, prasa ma o czym pisać ,pan profesor ma darmowy światowy rozgłos całkiem za darmo ,a dla nas poświęca się 10 minut na wizytę i to jest podłe, lepiej gonić za sensacją, lepiej im się opłaca,gdyby traktowano nas po ludzku to na pewno bylibyśmy sprawniejsi i zdrowsi ,ale po co dla niektórych jesteśmy zbyt uciążliwi.
Ale za to mamy głowy na karku i aby nie wymyślili jak nas ich pozbawić .Skoro wymyślają takie rzeczy to kto wie .
Informatyk i kryminalista ,niezły duet .
pozdrowienia koledzy ,trzymajcie się zdrowo.
Pozdrawiam -Janusz
C5/6

Marcel
gaduła
Posty: 517
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: Marcel » 13 kwie 2015, 19:24

Różni lekarze już od dawna pracują nad przeszczepem głowy do innego ciała.Dobrze, że w ogóle coś próbują robić i że są chętni na "królika doświadczalnego" Duży krok zrobili w Wrocławiu o czym ten lekarz wie.Trzymać kciuki wypada a nie narzekać.
Pozdrawiam-Marcel

Awatar użytkownika
szym
papla
Posty: 186
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:22

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: szym » 20 sty 2016, 22:37

Na filmie widać mysz, która jest w stanie poruszać się tygodnie po tym, jak – według naukowców z Konkuk University School of Medicine w Korei Południowej – jej rdzeń kręgowy na odcinku szyjnym został całkowicie przerwany i potem ponownie połączony. C-Yoon Kim z Konkuk twierdzi, że fakt częściowego odzyskania przez zwierzę władzy w kończynach wskazuje, że skuteczne połączenie rdzenia kręgowego po całkowitym odcięciu jest możliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=yevlIEmW6hw


http://losyziemi.pl/kontrowersyjny-prze ... inna-glowa
c4/c5

Awatar użytkownika
robak
gaduła
Posty: 919
Rejestracja: 16 gru 2009, 15:06
Kontakt:

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: robak » 26 sty 2016, 12:33

A co z rdzeniem, głowę przyszyją a sparaliżowani dalej będziemy .
Jak nauczą się że tak powiem połączyć/naprawić rdzeń to będziemy mogli zostać ze swoimi nogami i nie tylko ...
A jak dawcą będzie czarny biała gęba czarna dupa :) ale w mojej sytuacji bym sie zgodził . :mrgreen:
-mimo wszystko nie krytykuje niech działają
zielono mi C5

Awatar użytkownika
szym
papla
Posty: 186
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:22

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: szym » 26 sty 2016, 18:39

Przeszczep głowy będzie napędzał badania nad połączeniem rdzenia. Taką mam nadzieję...
c4/c5

Awatar użytkownika
szym
papla
Posty: 186
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:22

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: szym » 21 wrz 2016, 20:13

Coraz dalej posunięte są przygotowania do pierwszego przeszczepu głowy, który może nastąpić już w 2017 roku

http://losyziemi.pl/coraz-dalej-posunie ... -2017-roku
Tygodnik „New Scientist” opublikował dziś na swej stronie internetowej fragmenty filmu, który ma świadczyć o postępach przygotowań do pierwszego w historii przeszczepu głowy. Pokazuje on szczury i psa, które po poważnym uszkodzeniu rdzenia kręgowego i poddaniu odpowiedniej terapii mają częściowo odzyskiwać władzę w łapach. Naukowcy z USA i Korei Południowej, pracujący pod kierunkiem włoskiego neurochirurga Sergio Canavaro zapowiadają, że przeszczep głowy powinien być możliwy już w przyszłym roku. Na łamach czasopisma „Surgical Neurology International” opublikowali właśnie trzy artykuły opisujące wyniki eksperymentów, które mają do tego doprowadzić.

31-letni Valery Spiridonov, od dzieciństwa cierpiący na nieuleczalny, genetyczny rdzeniowy zanik mięśni
31-letni Valery Spiridonov, od dzieciństwa cierpiący na nieuleczalny, genetyczny rdzeniowy zanik mięśni
Canavaro już w 2013 roku zaszokował świat twierdząc, że przygotowuje się do przeprowadzenia takiego zabiegu, potem ujawnił, że ma już pacjenta, który zdecydował, że się mu podda. Operacja ma być w praktyce nie tyle przeszczepem głowy, ile przeszczepem całego ciała w sytuacji, gdy pacjent cierpi na poważne uszkodzenie mięśni lub tkanki nerwowej lub jego organy zaatakowała choroba nowotworowa. Pierwszym pacjentem ma być rosyjski przedsiębiorca branży informatycznej, 31-letni Valery Spiridonov, od dzieciństwa cierpiący na nieuleczalny, genetyczny rdzeniowy zanik mięśni.

Canavero, współautor wszystkich trzech prac, twierdzi w nich, że podanie w miejsce przecięcia włókien nerwowych rdzenia kręgowego polimeru zwanego glikolem polietylenowym (PEG) pomaga w ponownym ich połączeniu i przewodzeniu impulsów elektrycznych. Współpracujący z nim naukowcy z Konkuk University w Seulu przecieli rdzeń kręgowy 16 myszy. Połowie z nich w miejsce rany podali PEG, połowie roztwór soli fizjologicznej. Po czterech tygodniach, pięć z ośmiu myszy z pierwszej grupy odzyskało pewne możliwości ruchu kończyn, w drugiej grupie, nie udało się to żadnej.


Grupa badaczy z Rice University w Houston w Teksasie zmodyfikowała stosowaną w terapii substancję, dodając do PEG przewodzące prąd nanowstążki grafenu, które mają pomóc w przywróceniu połączeń nerwowych. Koreańscy badacze wykorzystali ten materiał (nazwany Texas-PEG) i podali go pięciu szczurom, którym wcześniej uszkodzono rdzeń kręgowy. Po upływie doby obserwowano u nich szczątkowe przewodzenie impulsów elektrycznych. Efektu tego nie było u pięciu kontrolnych szczurów, którym po uszkodzeniu rdzenia podawano roztwór soli fizjologicznej. Autorzy pracy przyznają, że ich laboratorium zostało potem zalane i… cztery z pięciu szczurów leczonych substancją Texas-PEG utonęły. Jedyny pozostały przy życiu szczur miał w ciągu następnych dwóch tygodniu odzyskać władzę władzę w kończynach i nawet stawać na tylnych łapach.

Trzeci eksperyment przeprowadzono na psie, któremu przecięto ponad 90 procent rdzenia na odcinku szyjnym. W jego przypadku wykorzystano samo PEG. Dzień po zabiegu zwierzę było całkowicie sparaliżowane, po trzech dniach zauważono już jednak minimalne ruchy wszystkich czterech łap. Stopniowo pies zaczął poruszać się ciągnąc za sobą tylne łapy. Wreszcie w trzecim tygodniu po operacji poruszał się już w miarę normalnie.

„New Scientist” przyznaje, że kilkunastu naukowców, których proszono o komentarz do tych doniesień odmówiło wypowiedzi pod nazwiskiem. Ci, którzy się na nią zdecydowali wykazują daleko idący sceptycyzm.Te publikacje nie dają podstaw do tego, by podejmować podobne badania na ludziach –podkreśla Jerry Silver, neurolog z Case Western Reserve University w Ohio: Autorzy twierdzą, że przecięli 90 procent rdzenia w odcinku szyjnym, ale nie dokumentują tego w wystarczającym stopniu.Jego zdaniem praca powinna zawierać histologiczną analizę uszkodzonych tkanek, a badania powinny być prowadzone na znacznie większej liczbie zwierząt.

Szef koreańskiego zespołu, C.Yoon Kim twierdzi, że dotychczasowe eksperymenty miały tylko wstępnie potwierdzić, że metoda jest co do zasady skuteczna, histologiczne potwierdzenie uszkodzenia tkanek znajdzie się natomiast w kolejnej publikacji.

Cytowany przez „New Scientist” ekspert etyki medycznej, Arthur Caplan z New York University uważa, że rozwój tej procedury w najlepszym wypadku musi potrwać jeszcze kilka lat, co w praktyce oznacza, że próba faktycznego przeszczepu głowy nie może nastąpić wcześniej, niż za 7, czy 8 lat. Sam Canavero wciąż utrzymuje, że zabieg da się przeprowadzić do końca przyszłego roku pod warunkiem, że znajdzie się odpowiedni dawca. Gotowych do poddania się takiej operacji ma być już kilka osób, a władze jednego ze szpitali w Wietnamie miały zaoferować, że pionierski zabieg może odbyć się w ich placówce.
c4/c5

Awatar użytkownika
szym
papla
Posty: 186
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:22

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: szym » 17 cze 2017, 09:20

Skutecznie naprawiono rdzeń kręgowy

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/3050 ... en-kregowy
c4/c5

Marcel
gaduła
Posty: 517
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: Marcel » 17 cze 2017, 10:17

Ja chcę ciało młodego, zdrowego byczka z konkretnym penisem :lol: i dobrą, górniczą emeryturę :lol:
Swoją drogą zakładając, że przeszczep głowy będzie tak rutynowy jak usunięcie zęba, to jak będzie wyglądać taka sytuacja?
Tetraplegik 65 lat na emeryturze decyduje się na przeszczep głowy do młodego, dwudziestoletniego ciała i będzie 100% sprawny.Zabiorą emeryturę i wyślą do pracy? :lol:
Pozdrawiam-Marcel

Awatar użytkownika
tetrus97
papla
Posty: 195
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:59
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Przeszczep głowy.

Post autor: tetrus97 » 18 cze 2017, 08:23

szym pisze:Skutecznie naprawiono rdzeń kręgowy

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/3050 ... en-kregowy
Kilka lat temu już w kilku ośrodkach na świecie przywrócano szczurom sprawność po przecięciu rdzenia kręgowego. Niestety, ale testy na ludziach przyniosły mizerne efekty. Nie widzę więc żadnego przełomu i powodów do euforii.

ODPOWIEDZ