Strona główna

Kolejny projekt Tomasza Kozłowskiego. Po udanej akcji "Projekt 48", podczas której Tomek zebrał ponad 200 tys. zł i przekazał je osobom potrzebującym powstał "Projekt 100". Pomysł wydaje się prosty, 100 skoków - 100 wózków dla niepełnosprawnych dzieci. Jednak w praktyce tak łatwo już to nie wygląda, 100 skoków jednego dnia to trudny a nawet mega trudny wyczyn.


Podczas Projektu 48, Tomek na jeden skok poświęcał 7 min, teraz chce ten czas zmniejszyć do 5,5 min. Pomijając już całe zaplecze logistyczne, układaczy spadochronów, pomoc przy zakładaniu i zdejmowaniu spadochronu, lot, pomoc w samolocie,  skok i przede wszystkim bezpieczne lądowanie, dochodzi jeszcze kondycja. Wbrew pozorom nie jest to po prostu wyskoczenie z samolotu i lecenie sobie podziwiając widoki. Mimo iż nie będzie w tym przypadku dużych zmian ciśnienia (Tomek skacze z wysokości 800m), to bez końskiej kondycji nie ma co nawet marzyć o takich wyczynach.

Tomek już od kilku miesięcy przygotowuje się do tego przedsięwzięcia, codzienne treningi stały się rytuałem.

 Najważniejsza jednak będzie psychika, przez 13,5 godziny (bo tyle ma zająć 100 skoków) Tomek będzie musiał być maksymalne skupiony, by nie popełnić żadnego błędu. Skoki odbędą się 21 czerwca 2018 w Kazimierzu Biskupim.

Cała akcja jest całkowicie społeczna, nie stoi za nią żadna firma ani marka. Tomek sam pokrywa koszty wynajmu samolotu, paliwa itp. biorąc kredyt a dodajmy że jest to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Bardzo cieszy fakt, że są tacy ludzie jak Tomasz, którzy bezinteresownie, inwestując własne środki, ryzykując własne zdrowie chcą pomagać innym. Całym sercem popieramy i wspieramy Projekt 100, wierzymy że uda zebrać się potrzebne pieniądze i setka dzieci dostanie wózek.

Część środków została już zebrana, trwa produkcja pierwszych wózków jednak do setki jeszcze trochę brakuje. Ty też możesz wesprzeć tą akcje dowolną kwotą, każda złotówka ma znaczenie. Pomóżmy Tomkowi kupić 100 wózków dla 100 dzieci!

Kliknij i wesprzyj!